Kulübümüz Hakkında

Marmara Spor Kulübü Derneği

Marmara Spor Kulübü Derneği 1997 yılında kuruldu. Kurulduğu tarihten itibaren etik spor ilkelerinden ödün vermeden faaliyetlerine aralıksız devam etmektedir. Dernek bünyesinde ağırlıklı olarak yüzme faaliyetleri gerçekleştirilmektedir.


Dernek tüzüğü gereği kamuya yarar sportif hizmetler için aktif görevler üstlenilmektedir. Küçük yaşlarında yetenekleri çocuklarımızı tespit ederek, onları yetiştirmek ve Türk Sporuna kazandırmak öncelikli hedeflerimizdendir. Yetişen sporcularımızın yurt içinde gerçekleştirilen yüzme yarışmalarında kulübümüzü ve yurt dışında ülkemizi başarı ile temsil etmesi en büyük hayalimizdir. Yüzme branşının haricinde diğer su sporları olan sualtı hokeyi, sualtı ragbisi ve paletli yüzme branşlarında da ilgili federasyonlar bünyesinde gerçekleştirilmekte olan resmi müsabakalara iştirak etmekteyiz.

yüzme kulübü

   Küçük yaş grubu yüzme kursları organize ederek, en etkili sporcu taraması yöntemini de hayata geçirmiş olmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Küçükler yüzme kursu bünyesinde yetişmiş olan kursiyer sporcularımız ileriki yıllarda da yüzücülük kariyerlerini ister sualtı hokeyi sporcusu olarak isterlerse master yani yetişkin yüzücü kategorisinde devam ettirebilmektedirler. Kulüp bünyesinde bireylere sporu geçici olarak değil, yaşam boyu sürecek şekilde empoze etmeye gayret ediyoruz. Bu sebeple herhangi bir yüzme sevdalısı üyemizin yarışmacı yüzücü olması için küçük yaş grupları yüzme kursu bünyesinde yetişmesi şart değildir. Geçmiş yıllarında yeterli imkanı olmadığı için yüzmeye başlayamamış bugünün yetişkinleri de diledikleri zaman yarışmacı yüzücü olabilsin diye yoğun çaba sarfediyoruz. Yetişkinlerin yüzme kursu organizasyonları sayesinde camia ile tanışması sağlanıyor.

   Yetişkin yüzme kursu
ile büyüklere yüzme öğretiyoruz. Sonrasında yetenekleri doğrultusunda değişik branşlara yönlendiriyoruz. Yüzücü olmak gibi bir hedefi olmayan, sadece yüzme öğrenmek isteyen üyelerimiz de yüzme kurslarından faydalanabiliyor. Su korkusu olanlar korkularını yeniyor ve su ile barışıyorlar. Yüzme bilipte tekniğini geliştirmek isteyen yetişkinler de Burhan Felek yüzme kurslarından faydalanabilmektedirler. Tüm bunların haricinde sağlık amaçlı veya kilo vermeye yönelik gerçekleştirilen yüzme eğitimlerine dahil olarak hedefinize ulaşmanız mümkündür. Son yıllarda hareketsiz ve stresli şehir yaşantısının olumsuz bir getirisi olan bel fıtığı, boyun fıtığı hatta ilerlemiş skolyoz, kifoz rahatsızlıkları için yüzme vazgeçilmez bir spordur. Tüm faaliyetlerde tecrübeli eğitmenlerimiz size yardımcı olmaktan keyif duyacaktır. Eğitimlerimizi yerinde izlemenizi tavsiye ediyoruz.

   İstanbul'un Anadolu yakasında Üsküdar'da bulunan Burhan Felek Spor Kompleksi, içerisinde barındırdığı iki adet yüzme havuzu ile Kadıköy, Koşuyolu, Bağlarbaşı, Acıbadem, Ümraniye gibi civar ilçe ve semtlerde ikamet eden vatandaşlarımızın yüzme eğitimleri için faaliyet göstermektedir. Kulübümüz de Üsküdar merkezli olup, kursiyer ve takım çalışmalarını ağırlıklı olarak bu havuzlarda gerçekleştirmektedir. Burhan Felek Yüzme Havuzları, çok merkezi bir lokasyonda olması sebebi ile bir çok spor kulübüne de ev sahipliği yapmakta olup, yıllar boyunca sayısız yüzücü ve yüzme antrenörünün yetişmesine imkan sağlamıştır. Kompleks bünyesinde iki adet yüzme havuzu bulunmaktadır. Bunlara kısaca “üst havuz” ve “alt havuz” diyoruz. Bu havuzların tek sahibi Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü'dür. Alt havuzu Galatasaray Spor Kulübü Yüzme ve Sutopu şubesi ile ortak kullanıyoruz. Galatasaray Spor Kulübü yüzme branşındaki başarılarından dolayı alt havuzu on yıllığına kendi ihtiyaçları için kullanım hakkı kazanmıştır. Bu nedenle adını da Ergün Gürsoy Olimpik Yüzme Havuzu şeklinde güncellemiştir. Kulübümüz yetişkinlere ve çocuklara yönelik yüzme kursu faaliyetlerini her iki tesiste de sürdürmektedir.