Üyelik Koşulları ve Aylık Program

Yetişkinler [ +15 Yaş] Aylık Program

ÇARŞAMBA + CUMA 21:00 - 22:00 ( ALT HAVUZ ! )    
SALI + PERŞEMBE 21:00 - 22:00 ( ALT HAVUZ ! )    
CUMARTESİ + PAZAR 20:00 - 21:00 ( ALT HAVUZ ! ) 21:00 - 22:00 ( ALT HAVUZ ! )  

Küçükler [ 05 - 12 Yaş ] Aylık Program

CUMARTESİ + PAZAR 11:00 - 12:00 ( ALT HAVUZ ! )    

* Talep doğrultusunda her ay başında değişik seviye ve yaş gruplarına göre seans açılabilir. Detay bilgi için koordinatörümüz ile görüşebilirsiniz.YETİŞKİNLER KURS ÜCRETİ (18 yaş ve üzeri)
Kadın üyeler için aylık: 3000 tl
Erkek üyeler için aylık: 3200 tl
(Kadın üyeler regl dönemlerinde ders kaçırdıklarından erkek üyelere göre ücretlerinde 200 tl indirim yapılmıştır.)
Serbest Yüzme: 2000 tl

ÇOCUKLAR KURS ÜCRETİ (05-12 Yaş)
Aylık Ücret: 3000 tl
Deneme Dersi: 300 tl
(Deneme dersine girmeden önce 300 tl tahsil edilir. Ders bitiminden sonra öğrenci kesin kayıt yaptırırsa alınmış olan 300 tl aidatından düşülür. Deneme dersinden sonra kayıt yaptırmayan öğenciye 300 tl iade edilmez.)

ÖZEL DERS ÜCRETLERİ
8 seanstan oluşan birebir özel ders paketi: 10000 tl
8 seanstan oluşan iki kişilik özel ders paketi: kişi başı 9000 tl
Paket almadan tek seanslık birebir özel ders ücreti: 1500 tl

Görmekte olduğunuz bu sayfada toplam 16 adet soruya yanıt bulacaksınız. Öncelikle sayfadaki bilgileri dikkatle inceleyiniz. Tüm bilgiler günceldir.
Size daha iyi hizmet verebilmek için randevu sistemi ile çalışıyoruz. Çalışmalarımızı izleme, yüzme havuzumuzu inceleme, eğitmenlerimiz ile tanışma, çalışmalarımız hakkında bilgi alma vs. için ilgili koordinatörümüzden randevu almalısınız. Randevularımızı çalışmaların yapıldığı saatlere denk getirmeye gayret ediyoruz. Böylece üye adaylarımız yapılmakta olan çalışmaları yakından izleme fırsatı bulmaktadırlar.
Ziyarete geleceğinizi, koordinatörlerimize telefon ile bildiriniz, böylece sizi karşılama imkanı bulabilirler. Havuz giriş kapısına geldiğinizde sizi karşılaması için koordinatörlerimizi arayabilirsiniz.
Tesis inceleme, çalışmaları yerinde izleme ve kayıt konularında koordinatörlerimiz size yardımcı olmaktan keyif duyarlar. Ön kayıt yaptırmak isterseniz 200 tl kaparo alınmakta olduğunu hatırlatmak isteriz. Kaparonuz yüzmeye başlayacağınız zaman aidatınızdan düşülecektir. Gereken tahlilleri de yüzmeye başlayacağınız zaman tamamlayabilirsiniz.

Çocuklar için;
6 yaşın atındaki çocuklar için aşı kartı fotokopisi, 6 yaş ve üstü çocuklar için ise idrar tahlili ve Hepatit B tahlili istenmektedir.
Yetişkinler için;
İstanbul Valiliği Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü'nün 30 Mayıs 2013 ve 64156887.105.99/ 10550 sayılı yazısı gereği yetişkinlerden herhangi bir sağlık izin belgesi istenmemektedir. Kişisel beyanlar esas kabul edilmekte olup, yüzme havuzuna girecek olan yetişkin kişilerin idrar tahlili yaptırmalarını tavsiye ederiz.
(İdrar tahlilinizi anlaşmalı laboratuvarımız İn Vitro'da yaptırabilirsiniz.)
Bilgi için: www.invitro.com.tr

Hem küçük yüzme hem de yetişkin yüzme gruplarında tüm üyeler karma eğitim görmektedir.

Yüzme öğrenmek için gelen kursiyerler ilk olarak 3-4 kişilik "hoşgeldin grubu" na alınır. Bir bakıma hazırlık grubu diyebiliriz. Burada üyelerin suyla tanışması, su korkularını yenlemeri, doğru nefes kullanma, doğru ayak vurma tekniğini öğrenmeleri hedeflenmektedir. Sürecin sonunda öğrenciler su ile barışmış olurlar. Eğitim kalitesini en üst düzeyde tutabilmek için bu hazırlık sınıfına en fazla, yetişkinlerde 5 kişi, çocuklarda 7 öğrenci kabul ediyoruz. Hazırlık sınıfında ne kadar kalacakları tamamen üyelerin performanslarına bağlıdır. Başarılı öğrenciler daha sonraki derslerde yüzme tekniklerini öğrenecekleri asıl sınıflarına alınırlar. Gruptaki öğrenciler aynı seviyede olduklarından derse iştirakleri de aynı başarıda olacaktır. Bu sebeple yüzme eğitimi sürekli ve aksamadan, maksimal fayda elde edilerek gerçekleştirilir

Maalesef, tek giriş olarak günlük havuzdan yararlanma imkanı yoktur.

Eğitim almadan serbest yüzmek isteyen üyelerimizin iyi derecede yüzme bilmesi şartı aranmaktadır. Koordinatörlerimiz tarafından yeterli görülmeyen üye adaylarının kayıt işlemi yapılmaz.

Tüm bireysel sporlar gibi yüzme sporu da gen transferinin ön plana çıktığı branşlardandır. Yani anne ve babanızdan aldığınız genetik beceri ile doğru orantılıdır. Bu nedenle yüzmeyi kaç derste öğreneceğiniz tam olarak bilinemez, ancak tecrübeyle söylenebilir ki 8 ders ortalama bir kişinin su duygusunu kazanması, suyla barışması, can güvenliğini sağlayacak kadar kendi kendine yüzebilmesi için yeterlidir. Biz buna tay-tay yüzme diyoruz. Bir bebeğin yürümeyi öğrenmeden önce emeklemesine benzetebilirsiniz. Yüzme tekniğinizi geliştirmek için ise daha fazla zamana ihtiyacınız olduğunu kabul etmelisiniz. Geçmiş yıllarınızda yaptığınız başka sporlar, beslenme alışkanlığınız, mesleğiniz, yüzme eğitmeninizin deneyimi gibi birçok etken daha güzel yüzüp yüzemeyeceğinizi belirleyen önemli faktörlerdir. Bu nedenle yüzme öğretmeninizi seçerken ücretine değil tecrübesine göre karar vermelisiniz.

Evet yüzme öğreneceğinizi garanti ediyoruz. Ne kadar zamanda öğreneceğinizi sizin korku şiddetiniz, spor geçmişiniz ve yeteneğiniz belirler. Süreç konusunda kimse önceden tahminde bulunamaz. Zira yüzme eğitimi bireyseldir. Temel yüzme eğitimi süresince dersleri aksatmanızı önermiyoruz. Katılmadığınız derslerin telafisi hakkı kulübümüzde saklıdır.

Ağustos ile Mart ayları arasında kursa gelmeniz daha uygun olur. Nisan ile Temmuz ayları arası yılın yoğun dönemidir. Kontenjan sınırlı olduğundan, planladığınız zaman başlayabilmeniz için ön-kayıt yaptırmanızı tavsiye ederiz.

Bone, Klor gözlüğü, Mayo veya Şort, Terlik, Havlu.

Prensip olarak derslerin telafisi yapılmaz. Fiyatlandırma; aksama olmayacağı göz önünde bulundurularak hesaplanmaktadır. Yine de kadın üyelerimizin özel hallerde katılamadığı derslerden dolayı mağduriyetlerini gidermek amacı ile pozitif ayrımcılık yapıyoruz. Bu sebeple kadın üyelerin aidatları erkek üyelere göre indirimlidir.

Servis hizmeti yoktur. Ulaşım üyelere aittir.

Çok kısıtlı zamanı ve acelesi olanlar, aşırı su korkusu olanlar, daha önce boğulma tehlikesi atlatmış veya böyle bir olaya şahit olmuş olanlar, yakında evlenip balayına gidecek olanlar özel yüzme dersi alabilir. Bunların dışında her zaman grup yüzme çalışmasını tavsiye ediyoruz. Çünkü grup dinamiğinin psikolojik ve ekonomik etkisi önemli iki faktördür.

Evet. Tuvalet alışkanlığını kazanmış minikler için yüzme eğitimi verilmektedir. 

* Kesin kayıttan önce mutlaka yapılan dersleri izleyin,
* Mümkünse yüzme eğitmeniniz ile görüşün,
* Yüzme havuzunun su kalitesi hakkında bilgi isteyin,
* Havuz hijyenini sorgulayın,
* Yüzme havuzunun soyunma odalarını, duşları vs. inceleyin,
* İmkanınız varda mevcut üyelerden referans alın.

özgür
Yetişkin Koordinatörü
Özgür Kurtaran
0(554) 667 3776
fatih
Çocuklar Koordinatörü
Fatih Şarlı
0(532) 420 7127