2021

Yaz Okulu

Merhaba,
Covid-19 vaka sayılarını yakından takip ediyoruz. Resmi veriler pandeminin kontrol altına alındığını bildirene kadar, hepimizin sağlığı için yaz okulu çalışmalarımızı başlatmayı uygun bulmadığımızı belirtmek isteriz. "Birebir özel ders" eğitimlerimiz ise kısıtlı da olsa yapılabilmekte. Konu ile ilgili talepleriniz için 05353951531 numaralı hattımızdan ulaşabilirsiniz.
Sevgiler.
Ayberk Ergeneli

Çocukların televizyon karşısında çok fazla vakit geçirmesi önerilmez. Tüm yaz boyunca evde kalan çocuklar maalesef tek eğlence kaynakları olan tv, bilgisayar veya oyun konsolları karşısında zaman geçirmek zorunda kalırlar. Bu da çocukların gelişimi için bir çok risk oluşturmaktadır. Bu nedenle yaz spor okulları biçilmiş kaftandır. Tüm aile bireyleri hafta içi sabah hep birlikte evden çıkar ve akşam yine birlikte eve dönerler. Ebeveyn işe gider, çocuklar yaz okuluna gider. Hafta sonları yaz okulu olmaz böylece aile bireyleri hafta sonunu dolu dolu birlikte geçirme fırsatı bulurlar.


2021 Yaz okulunda çocuklar; sabah servis ile alınır, toplandıkları mekana gelirler. Burada gruplara ayrılırlar ve her bir gruba tüm gün boyunca bir rehber eşlik eder. Yaklaşık 15 kişiyi geçmeyen yaş gruplarının başındaki rehber, tüm gün boyunca grubunun başından ayrılmaz. Onlara her konuda yardımcı olur. Havuza gireceklerin giyinmelerine yardımcı olmaktan tutun, yemek yemelerine kadar birçok konuda dadılık görevi yaparlar.

Yaz spor okullarının bir diğer faydası da; yetenekli çocuklar için yetenek taraması yapılmış olmasıdır. Özellikle spor kulüpleri bünyesinde gerçekleştirilen yaz spor okullarında küçük yaşta spor ile tanışan çocuklar, yetenekleri doğrultusunda ilgili branşlara yönlendirilerek gelecekte profesyonel sporcu olabilme fırsatı yakalayabilirler. Bu da gerek çocuk gerekse ailesi için gurur vericidir. Yaz okulu bitiminde arzu eden çocuklar kış spor okuluna dahil olabilir, böylece hafta sonları sporculuk kariyerlerine devam edebilirler. Okulların açık olduğu dönemlerde hafta içi okul, hafta sonu spor çok uyumlu ikilidir. Çocuk gelişimde birbirini tamamlayan etmenlerdendir.

Yaz okulumuz; Acıbadem Doğuş Üniversitesi Kampüsü'nde gerçekleştirilmektedir. Diğer yaz okullarından farklı olarak tüm aktiviteler kampüs içerisinde gerçekleştirildiğinden öğrenciler güvenli bir ortamda uzman bir ekipten eğitim almakta ve gün içinde şehir trafiğinde vakit kaybetmeden tüm faaliyetlerini sürdürebilmektedir.
Acıbadem Doğuş Üniversitesi Kampüsü
Hasanpaşa Mah. Zeamet Sk. No:21
Acıbadem - Kadıköy - İstanbul

2021 Yaz okulumuza 05 - 14 yaş arası çocuklar kabul edilmektedir.
05-14 yaş aralığındaki yaz okulu öğrencileri; 5-7 yaş, 8-10 yaş, 11-14 yaş şeklinde üç ayrı kategoriye göre ayırılırlar.
Not: 5 yaşından küçük veya 14 yaşından büyükler, yaz okulu haricinde 'yüzme okuluna' kayıt yaptırabilirler. Yüzme okulu ile ilgili detaylı bilgi için iletişim sayfasından yararlanabilirsiniz.

Her grubun başında bir kadın ve bir erkek olmak üzere toplam iki lider bulunur. Liderler tüm gün boyunca çocukların yanındadır. Tuvalet ihtiyacının giderilmesi, giyinip soyunma, yemek v.b.tüm konularda erkek öğrencilere erkek lider, kız öğrencilere ise kadın lider eşlik eder. Çift liderin yanı sıra her branş için ayrıca bir antrenör eğitim faaliyetlerine dahil olur. Sonuç olarak her grubun başında 3 lider bulunmaktadır. Her bir gruba en fazla 15 öğrenci kabul edilmektedir.

Koordinatörümüz ile iletişime geçiniz.

2019 Örnek Program

Çocuklarımıza günde 3 öğün (Sabah Kahvaltısı-Öğle Yemeği-İkindi Atıştırmalık ) yemek verilmektedir.

Öğrenci girişi direkt olarak kampüs içerisindeki kapalı otoparktan yapılır. Bu sayede çocuklarımız dış etmenlerden uzak, güvenli bir şekilde giriş yapmaktadır. Öğrenci velileri kendi imkanlarıyla çocuklarını getirebilecekleri gibi servis hizmetinden de faydalanabilirler. Servis hizmeti okulumuzun anlaşmalı olduğu profesyonel firma tarafından sağlanmaktadır. Servis ücreti yaz okulu ücretine dahil değildir!

Ana Branşlar: Yüzme, Cimnastik, Basketbol, Voleybol, İngilizce, Satranç, El becerileri.
Yardımcı Branşlar: Futsal, Sinema, Resim, Zeka Oyunları, Survivor.
Dönem Sonu Etkinliği Kültürel Gezi.

T-Shirt, Şort, Yüzücü Bonesi okulumuzun öğrencilerine hediyesidir. Yüzme, resim, satranç, cimnastik, basketbol, voleybol, futsal, ingilizce, origami, eğitsel oyunlar gibi tüm faaliyetlerde kullanılacak olan ekipmanlar okulumuz tarafından karşılanmaktadır. Sadece yedek iç çamaşırı, spor ayakkabı, mayo, havlu ve terlik gibi kişisel eşyalar öğrenci tarafından temin edilmelidir.

- 1 adet vesikalık fotoğraf.
- Kayıt formu. (Kayıt sırasında verilecektir)
- Sağlık raporu. ( GSİM'den gelen resmi yazı gereği; Kayıt için kişinin beyanı esastır. Yani bir spor tesisine üye olacak bir yetişkinin spor yapmasında sakınca olmadığına dair kendi beyanı veya küçük yaştakilerin ebeveynleri tarafından verilen beyan yeterlidir.)

0(535) 395 15 31 Ayberk Ergeneli