Şort ile yüzmek zor mudur?

Yüzmek, yüzücü mayosu ile kolaydır. Çünkü suyun sizi engellemesine izin vermeyecek şekilde sıkıdır. Fakat şort, yüzme esnasında suyla dolabildiği için yüzmeyi zorlaştırabilir. Bu nedenle erkeklerin mayo olarak slip modelleri tercih etmesi önerilir.


Profesyonel yüzücülerin ise yüzücü mayosundan vazgeçmiyor olması, yüzerken hız kaybetmemek için önemlidir. Yüzerken hızlı olmak ve zorlanmamak için mutlaka profesyonel yüzücü mayosu kullanmanız gerekir.

Her ne kadar mayonun yüzerken zorluk yaşattığı söyleniyor olsa da, yüzerken şortla da rahat edebilirsiniz. Eğer yüzme tekniklerine hakim iseniz, yüzerken nasıl hareket etmeniz gerektiğini biliyorsanız, mayo sizi çok fazla zorlamayacaktır. Ancak şort kullanmanın yüzerken acemi dönemlerinizde sizi zorlayabileceğini de kabul etmek gerekiyor.

Yüzme, sadece profesyonellerin yaptığı bir spor değildir. Bu nedenle yüzerken çok fazla verim bekliyor, hız istiyorsanız şortla yüzmezsiniz. Ancak profesyonel olmayan ve eğlenmek, serinlemek amaçlı yüzme deneyimlerinizde mayo olarak deniz şortunu kullanabilirsiniz.

Deniz ve havuz için mayo olarak rahatlıkla şort kullanabilirsiniz. Tercih edeceğiniz mayo ister yüzücü mayosu olsun ister slep, yüzerken kendinizi rahat hissettiğiniz sürece sorun olmayacaktır. Ancak, dalmak için mutlaka dalış kıyafeti giymeniz gerekir. Çünkü şortla daldığınızda daha derine inmek ve su yüzeyine çıkmak için daha fazla zamana ihtiyaç duyarsınız. Yüzücü mayosu veya dalgıç kıyafeti ile çok daha kısa sürede dalabilir, su yüzeyine çıkmak için de çok daha kısa süreye ihtiyaç duyarsınız.