Yüzme havuzu olmayan yerlerde pilates yapsak olur mu?

Yüzmenin iskelet kas sistemine olan faydaları herkes tarafından bilinmektedir. Kas sisteminizi koruma ve güçlendirmek için yüzme sporu ile ilgilenmeniz gerekir.


Sık sık yüzerek, iskelet kaslarınızı güçlendirerek mevcut bel ve boyun fıtıklarınız için tedavi yapabilirsiniz. Aynı zamanda, omurga kaslarınızı güçlendirerek bu hastalıklardan korunmanın sağlıklı yoluna da sahip olmuş olursunuz. Yüzemediğiniz zamanlarda plates yaparak beden kaslarınızı güçlendirmeye devam edebilirsiniz.

Yüzmenin yerini plates alamaz ancak, yüzme ile ilgilenemediğiniz durumlarda platesin olumlu etkilerinden faydalanabilir, yüzme ile ilgilenirken bir yandan da plates yapabilirsiniz. Çünkü plates, kasları güçlendiren bir spor. Yüzerken, daha teknik ve hızlı yüzmek için güçlü kas sistemine ihtiyaç duyarsınız. Daha iyi yüzebilmek ve yüzerken daha az yorulmak için destekleyici sporlar yapmanız gerekir. Okçuluk gibi, plates gibi kaslarınız üzerinde olumlu etkilere sahip sporlara devam ederken, yüzme dalında daha başarılı olduğunuzu göreceksiniz.

Spor yapmanın hayatınızın daha kaliteli olması açısından önemi büyüktür. Sağlıklı kalmak için mutlaka sporun herhangi bir dalı ile uğraşmanız gerekir. Sağlığınız el verdiği sürece, herhangi bir spor dalı ile ilgilenerek sağlıklı kalmayı başarabilirsiniz. Her ne kadar spor yapmak önemli olsa da kendinizi sakatlamayacağınız ancak sporla sağlıklı kalacağınız şekilde ilgilenebileceğiniz spor dalı mutlaka olmalıdır. Sağlıklı kalmanın en önemli yolunun spor yapmaktan geçtiğini aklınızdan çıkarmamalı, yaşam kalitenizin yüksek olması için mutlaka spor yapmaya devam etmelisiniz.